,,KWIECIEŃ JEST NIEBIESKI'' - podsumowanie akcji

,,KWIECIEŃ JEST NIEBIESKI'' - pod takim hasłem w tym roku w naszej szkole odbyła się akcja uświadamiająca specyfikę zaburzenia, jakim jest autyzm. Działania miały głównie na celu szerzenie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu wśród dzieci i młodzieży szkolnej, uwrażliwienie ich na potrzeby innych, pokazanie uczniom z jakimi trudnościami zmagają się na co dzień Autyści. Kwiecień od dawna uznaje się za miesiąc autyzmu, dlatego przez cały ten miesiąc, na przeróżne sposoby, mogliśmy przejawiać i akcentować swoją solidarność z osobami autystycznymi, zarówno podczas lekcji zdalnych, jak również stacjonarnie w szkole.

W ramach działań na holu szkolnym zaprezentowano gazetkę tematyczną, na której zamieszczono szereg informacji, haseł, ulotek przybliżających zagadnienie autyzmu. Wychowawcy wszystkich klas i grup przedszkolnych oraz nauczyciele wspomagający mogli skorzystać z propozycji zawartych w scenariuszu przygotowanym przez K. Martyniuk-Sokołowską i R. Skrzyńską. Poruszali podczas zajęć i lekcji wychowawczych tematykę autyzmu oraz zespołu Aspergera, wyświetlając uczniom ciekawe prezentacje oraz angażując ich w tematyczne rozmowy. Wielu uczniów, a także nauczycieli podczas zajęć na znak solidarności z osobami autystycznymi, założyło ubrania w kolorze niebieskim.

Bardzo cieszymy się, że akcja spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem wśród naszej społeczności szkolnej o czym świadczą nadesłane w dużej liczbie zdjęcia.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Karolina Martyniuk-Sokołowska
Renata Skrzyńska