,,Biel i czerwień – dwa kolory, które każdy Polak zna. To nasz symbol narodowy, co od lat niezmiennie trwa”

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły wyjątkowe dla każdego Polaka święta:1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Narodowej oraz 3 - maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas do przekazania przedszkolakom wartości patriotycznych takich jak: miłość do ojczyzny, poszanowanie symboli narodowych i pielęgnowanie tradycji. Poprzez odśpiewanie hymnu państwowego, recytację tematycznych wierszy i śpiewanie piosenek, odczuły podniosłą atmosferę i powagę tych świąt.

Dzieci wybrały się również na wirtualną wycieczkę historyczno-krajoznawczą ,,Symbole narodowe – opowieść ruchowa’’, wykonały także prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik.

Celem zajęć było wzbudzanie zainteresowania historią naszego kraju, poznanie symboli narodowych, przyjmowanie prawidłowej postawy ciała podczas śpiewania hymnu narodowego, kształtowanie pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych oraz rozbudzanie tożsamości narodowej.